Admin

Our Staff

Administration

Dr. Crystal Wilkerson, Principal
Frank Gillikin , Assistant Principal 

Office Staff

Sarah Branch, Office Manager
Kristina Foster, Attendance, Registrar
Denise Montgomery, Secretary
Elizabeth Herman, School Psychologist
Suzanne Lovitz, School Social Worker 
Kelly Bayes, Cafeteria Manager
Linda Venezia, Head Custodian 
Arthur Johnson, Head Night Custodian
Amy Restrepo, Permanent Sub
Rickie Deems, Security Assistant
Jeffrey Blatt, Security Assistant

Robin Gazzanigo, Nurse

Kindergarten

Name Room Extension
Emily Hayes 21 50321
Dima Hughs 15 50315
Niyoria Mckinnis 13 50313
Erika Holland 17 50317
Shannon Thompson 19 50319

First Grade

Name Room Extension
Ingrid Squires 14 50314
Jennifer Foxwell 16 50316
Dallas Foreman 18 50318
Molly Lickfold 20 50320
Virginia Wilson 12 50312

Second Grade

Name Room Extension
Dana Copeland 24 50324
Alison Darden 25 50325
Paula Euerle 23 50323
Rick Williams 33 50333
Rebecca Smith  35 50335


Third Grade

Name Room Extension
Meghan Spearman 31 50327
Taryn Bailey 28 50328
Michelle Garcia 29 50329
Sheila Holley 26 50326
Jessica Bradford 27 50331

Fourth Grade

Name Room Extension
Ellen Kensy 9 50309
Brandon Holland 11 50311
Rachael Price 10 50310
Abby Melnik 8 50308


Fifth Grade

Name Room Extension
Kathy Marshall 5 50305
Misty Holcomb 4 50304
Jennifer Saunders 6 50306
Cecelia Howard 7 50307
Tracy Acela 3 50303

Special Education

Name Room Extension
Christy Nunnally 34 50334
 Natalie Leatherbury 32 50332
Susann Daugherty 30 50330
 Jenny Wilkins 2 50302
 Wendy Vargas 2 50302

Resource Specialist

 Resource Name Room Extension
 Library Media Ginger Robinson Media 83899
 Physical Education Irene Cashwell PE 50345
 Music Beth Alspaugh 1 50301
 Music (1 Day) Meg Dombrock 41 50341
 Art Heather Piccoli 36 50336
 Art (1 Day) Deniz Murray 41 50341
 Counselor Lynne Henry Guidance 83893
 Counselor (1 Day) Joan Wood Guidance 83893
 Inst. Technology John Maher CR 50348
 Gifted Danielle Coughlin CR 50348
 Reading Elisabeth Arroyo 10A 50350
 Reading (1 Day) Ginger Gioia 10A 50350
 Math Alison Cooper 12A 50358
 Tech. Support  Bridgett Seute TR 83910
 PALS Sandra Swan 31A 50352
 PALS Eileen Rosemond 31B  50351

SECEP

Name Room Extension
Laura Jones 34.5 50395
Sarah Bonilla 40 50340
Tara Carrico 39 50339
Cynthia Lehman 42 50337
Brittany Holbrook 37 50342